1.4 میلیون یورو برای کی‌روش زیاد است

1.4 میلیون یورو برای کی‌روش زیاد است

1.4 میلیون یورو برای کی‌روش زیاد است

دستمزد سالانه کارلوس کی‌روش 1.4میلیون یورو است. این پول شاید برای یکی مثل کی‌روش که سن و سال بالایی دارد و دیگر در زمره مربیان درجه یک دنیا محسوب می‌شود پول زیادی باشد اما اگر همه مسائل را بدانیم و تمام جوانب امر را بسنجیم می‌بینیم که چنین پولی حداقل با امکانات فوتبال ما برای کی‌روش زیاد نیست. او خیلی راحت ما را به جام جهانی برد و کلی رکورد مهم خلق کرد که حالا همه دنیا از این رکوردها می‌گویند و می‌نویسند.

شاید ما با مربی دیگری هم می‌توانستیم جواز صعود به جام جهانی را کسب کنیم (البته قطعاً نمی‌توان این ادعا را مطرح کرد) اما مسلماً با این اقتدار سر از روسیه در نمی‌آوردیم. با این حال و با در نظر گرفتن همه جوانب راحت‌تر می‌توان مبلغ قرارداد نسبتاً بالای کی‌روش را توجیه کرد. البته حامیان کی‌روش حرف دیگری هم می‌زنند آنها می‌گویند در فوتبالی که یک بازیکن خارجی معمولاً یک میلیون دلار می‌گیرد و یا فلان ستاره 34 ساله داخلی که نصف سال هم مصدوم است قرارداد 2 ساله 5 میلیاردی می‌بندد 4/1 میلیون یورو برای کی‌روش پول زیادی نیست و ارزشش را دارد.

کارلوس کارهای مهمی برای تیم ملی انجام داد که بدون شک مهمترینش مبارزه با بازیکن‌سالاری است. او تیمی ساخته که نه راحت گل می‌خورد و نه راحت می‌بازد. ضمن اینکه هر مربی تراز اول دیگری هم به ایران بیاید و قرار باشد اثرگذار باشد بعید است با مبلغی پایین‌تر پای میز مذاکره بنشیند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.