چگونه کراتین مصرف کنیم

چگونه کراتین مصرف کنیم

چگونه کراتین مصرف کنیم

کراتین یکی از مکملهای غذایی است که برای عضله سازی مفید است . در این مقاله به نحوه استفاده کراتین برای تاثیر بهتر آن بر بدن میپردازیم رایج‌ ترین روش مصرف کراتین ابتدا استفاده از یک دوره بارگیری به مدت ۵-۷ روز و مصرف روزانه ۲۰ گرم کراتین در این مدت و سپس دوره نگهداری با مصرف روزانه ۵ گرم کراتین در ادامه می‌باشد.

شما مجبور نیستید که از دوره بارگیری استفاده کنید و میتوانید از همان اول شروع مصرف تنها ۵ گرم کراتین استفاده کنید.اما دوره بارگیری باعث میشود که تجمع کراتین در عضلات سریعتر انجام شود و بنابراین مزایای آن را سریعتر میتوانید مشاهده کنید.

نکات مهم در استفاده از کراتین

تمام نکته مصرف کراتین در افزایش ذخایر آن در ماهیچه‌ها می‌باشد و اکنون مدتی‌ است می‌دانیم که مصرف کراتین همراه با کربوهیدرات‌ها میتواند در افزایش سریعتر ذخایر کراتین کمک کننده باشد و این اثر به دلیل افزایش سطح انسولین حاصل از مصرف کربوهیدرات می‌باشد که میتواند باعث انتقال بیشتر مواد غذایی به درون سلول‌ها شود.

از آنجایی که نتیجه مصرف کربوهیدرات ها افزایش سطح انسولین می‌باشد همین تاثیر مشابه را می‌توان با مصرف کمتر کربوهیدرات همراه پروتئین به دست آورد.در حقیقت در یک تحقیق نشان داده شد که مصرف ۵۰ گرم پروتئین و ۵۰ گرم کربوهیدرات از لحاظ افزایش سطح انسولین میتواند همان تاثیر مصرف ۱۰۰ گرم کربوهیدرات را داشته باشد.

بنابراین بر اساس این تحقیق شما می‌بایست کراتین خود را همراه یک وعده با مقادیر مناسب پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید.به علاوه در یک تحقیق نشان داده شده است که مصرف کراتین بعد از تمرین میتواند تاثیر بیشتری نسبت به مصرف آن قبل از تمرین داشته باشد.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.