چه ساک و کوله ای برای ورزش و گردش بخریم

چه ساک و کوله ای برای ورزش و گردش بخریم

چه ساک و کوله ای برای ورزش و گردش بخریم

وقتی نام ساک و یا کوله ورزشی را می شنویم چه تصویری از آن در ذهن ما نقش می بندد ؟ عمدتأ ساک و کوله را با چه هدفی خریده و استفاده می کنیم؟

اگر بدنبال کارکرد های ساک و کوله برویم و یا آنها را برای هدف خاصی بخریم اصلی ترین کاربرد آنها برای ورزش و طبیعت گردی است ممکن است هدف از ساخت و تولید این ساک ها و کوله ها در اصل سهولت در انجام این فعالیت ها بوده باشد. ما میتوانیم بر اساس فعالیت های ورزشی و تفریحی مورد علاقه خود اقدام به تهیه و خرید ساک ، کوله و کیف ورزشی نمائیم.

مزایایی کوله عادی یا کوله چند منظوره

کوله عادی را میتوانیم یک کوله چند منظوره بدانیم. امکان آن است که جنس مواد بکار رفته در ساخت آن گسترده باشد اما این امکان را به ما میدهد که در اماکن مختلف مانند باشگاه ، دانشگاه ، محل کار و یا حتی در طبیعت گردی از آن استفاده کنیم. از دیگر مزیت هتی کوله عادی این است که با کیفیت ها ، رنگ ها و طرح های مختلف به سهولت یافت می شود و آز آنها می توان به عنوان یک کیف معمولی نیز استفاده کرد.

کوله کوهنوردی

کوله کوهنوردی را تا به حال ممکن است با کوله عادی تجربه کرده باشید و تفاوت این دو کوله را با هم حس کرده باشید. کوله های مخصوص کوهنوردی به علت آنکه فشار ناشی از حمل آن را بر تمامی قسمت های ستون فقرات پخش می کند سبب خسته گی کمتری در فرد شده و خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

در کوله کوهنوردی جای ابزارهای ضروری کوهنوردی و یا تجهیزات مورد نیاز این ورزش از قبیل جای مخصوص تلفن همراه، بطری آب، محل مخصوص باتون های کوهنوردی و پیاده روی به خوبی تعبیه شده است.

اگر برنامه مشخص در فصول مختلف برای کوهنوردی دارید این کوله ها به خوبی طبق عرض شانه و طول کمر تنظیم شده و قابلیت دسترسی به محتویات درون کوله را از دو مسیر افقی و عمودی را دارا است.

کوله و ساک استخر و باشگاه نسبت به انواع دیگر ساک ها و کوله ها دارای تنوع فضا و جیب کمتری هستند به بیان ساده تر بیشتر شبیه کیسه هستند تا کوله و کیف عادی علت آن این است که ممکن است شخص وسایلی نظیر کفش ورزشی ، حوله ، گرمکن ورزشی و غیره را هنگام مراجعه به باشگاه و یا استخر به همراه داشته باشد و وسایلی باشد که چندان نیازی به تفکیک و جدا سازی وجود نداشته باشد و در فاصله کمتری نسبت به هم در فضای ساک و یا کوله قرار گیرند اگر به صورت مستمر به استخر و یا باشگاه می روید احتیاجی به ساک و یا کوله عادی که دارای کاربرد های بیشتری هستند نیاز نخواهید داشت.

میتوان یک ساک ورزشی و یا کوله را همیشه برای رفتن به استخر و باشگاه آماده داشت تا اگر زمانی برای رفتن به تمرین دیر شده باشد براحتی وسایل را درون آن ریخت و حرکت کرد. کوله کمپینگی برای شرایط سخت و دشوار کمپینگ ساخته و طراحی شده است و الیته برای هدف های دیگری مانند کوهنوردی و مسافرت نیز به دلیل مقاوت بسیار زیاد آنها در وضعیت های غیر قابل پیش بینی شده کاربرد فراوانی دارد. این نوع کوله ها در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم هستند و با طراحی خاصی که این نوع کوله ها دارند حمل آنها برای افراد بسیار آسان است.

کوله کمپینگی

کوله کمپینگی ظرفیت بسیار مناسبی برای قرار دادن وسایل و ادوات مورد نیاز طبیعت گردی و پیک نیک را دارا است . کوله پیک نیک یک انتخاب درست برای گردش در طبیعت است. این نوع کوله ها در اندازه ها و سایز های مختلف تک نفره ، دو نفره ، چهار نفره و بیشتر موجود هستند که قابلیت قرار دادن وسایلی مانند پتوی مسافرتی ، محفظه نگهدارنده ، لیوان ، بشقاب ، چنگال ، کارد و غیره در این نوع کوله تعبیه شده است. اگر اهل گردش در طبیعت و یا پارک جهت ظرف غذا هستید این نوع کوله انتخاب بسیار مناسبی برای انجام یک طبیعت گردی آسوده و مفرح است.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.