چربی سوزی بیشتر به کمک تردمیل

چربی سوزی بیشتر به کمک تردمیل

چربی سوزی بیشتر به کمک تردمیل

هدف اکثریت افراد از ورزش کردن سلامتی و داشتن فیزیک مناسب است . برای رسیدن به این هدف ها باید روش زندگی مناسبی را در نظر گرفت. روش یک زندگی سالم خوردن به اندازه، ورزش کردن، پرهیز از استرس و استراحت کافی است . علت بهره بردن از تردمیل این است که تردمیل از بهترین و پر طرفدار ترین وسایل و تجهیزات ورزشی است که سعی داریم به برخی از شیوه های چربی سوزی و کاهش وزن به کمک تردمیل اشاره داشته باشیم.

در هنگام تمرین هندریلس را نگاه دارید این عمل بدن را وادار به فعالیت بیشتر کرده و باعث کالری سوزی بیشتری می شود . پیش از انجام این عمل اطمینان حاصل کنید که قدرت و توان بدن شما تا چه میزان است و برای پیشگیری از هرگونه آسیب و حوادث ناشی از این فعالیت قادر هستید در سرعت زیاد و به موقع هندریلس را متوقف کنید؟

اطلاع از میزان ضربان قلب یک امر ضروری در تمرین است. اطلاع از ضربان قلب در طول تمرین مقدار شدت و فشار تمرین را نشان می دهد. امروزه بسیاری از تردمیل ها دارای صفحات نمایشگری هستند که میزان ضربان قلب ورزشکار را در هنگام تمرین نشان می دهند.

نحوه استفاده از تردمیل

برای شروع تمرین با تردمیل ابتدا 5 دقیقه زمان برای گرم کردن بدن در نظر بگیرید. سپس با یک سرعت متوسط به آرامی به مدت 1 دقیقه بر روی تردمیل شروع به دویدن کنید سپس 20 ثانیه با حداکثر سرعت به دویدن ادامه دهید سپس سرعت خود را کم کرده و به آهستگی به دویدن ادامه دهید و دوباره با حداکثر سرعت بدوید این عمل را 6 الی 10 بار تکرار کنید پس از پایان 10 مرتبه به آهستگی به دویدن ادامه داده و به مدت 5 دقیقه شروع به سرد کردن بدن کنید. مدت زمان این تمرین از لحظه شروع یعنی گرم کردن بدن تا زمان سرد کردن بین 15 الی 25 دقیقه خواهد بود.

اگر شما برای تمرین به باشگاه ورزشی می روید و از تردمیل در باشگاه استفاده می کنید می توانید از سایر شیوه ها و دستگاهها مانند دستگاه دوچرخه ثابت ، الپتیکال و دستگاه اسکی فضایی نیز برای چربی سوزی استفاده کنید. وزنه و استفاده از آن میتواند سرعت سوخت و ساز بدن و میزان کالری سوزی را به مقدار چشمگیری افزایش دهد.

اگر شما تجهیزات بدنسازی از قبیل دمبل، هالتر و غیره در منزل دارید میتوانید با استفاده از آنها به بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک کنید . تلاش کنید تمرینات عضلات شکم و برخی تمرین های دیگر مانند شنا سوئدی و کار با دمبل را در برنامه تمرینات ورزشی خود قرار دهید. اگر چندان تمایلی به استفاده از تجهیزاتی نظیر دمبل ، هالتر و غیره ندارید اکثر تردمیل ها دارای برنامه های تمرینی پر فشاری هستند که بهره بردن از آن تمرین ها تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن چربی های اضافی بدن دارد . پیش از انجام هرگونه فعالیت سخت ورزشی با پزشک مشورت کنید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.