ورزش تنیس و تاریخچه آن

ورزش تنیس و تاریخچه آن

ورزش تنیس و تاریخچه آن

ورزش تنیس در سال 1872 میلادی توسط سر هاری جم انگلیسی به مردم معرفی شد. ورزش تنیس در قرن دوازدهم و سیزدهم میلادی توسط کشور فرانسه ابداع شد اما این ورزش در سال 1872 میلادی توسط سر هاری جم در انگلستان به مردم معرفی شد.

در آن زمان قوانین این ورزش با زمان حال تفاوت بسیار زیادی داشت. در سال 1877 برای نخستین بار در جهان مسابقات تنیس با قانونهای جدیدی در ویمبلدون انگلستان برگزار شد. در حالی که ورزش تنیس در حال رشد بود و در حال فراگیر شدن در همه کشورها بود اتحادیه های ملی کشورها شروع به تنظیم قانون برای برگزاری مسابقات جهانی این ورزش کردند.

در سال 1911 میلادی فدراسیون جهانی تنیس شکل گرفت که ایده آن متعلق به آقای دوان ویلیامز بود که ایشان در سانحه کشتی تایتانیک کشته شدند و نتوانستند نتیجه ایده خود را به چشم ببینند. دوازده کشور که دارای اتحادیه تنیس بودند در جلسه ای در سال 1911 میلادی در پارسی شرکت کردند و در آن جلسه فدراسیون بین المللی تنیس شکل گرفت.

کشورهای تشکیل دهنده فدراسیون جهانی تنیس شامل سوئد، سوئیس، روسیه، هلند، انگلستان، فرانسه، دانمارک، افریقای جنوبی، آلمان، بلژیک، اسپانیا و استرالیا و نیوزلند بودند.
تنیس ورزشی است که با راکت مخصوصی که دارای شبکه توری است و به صورت تک نفره و هم به صورت تیمی، شامل هر تیم دو بازیکن انجام می شود. ورزشکار ورزشکار باید به وسیله راکت توپ لاستیکی که دارای پوشش نمدی است را به زمین حریف پرتاب کند و ورزشکار ویا تیمی که زودتر امتیاز پایانی را کسب کند برنده آن بازی یا مسابقه خواهد بود.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.