هولاهوپ ابزاری برای تناسب اندام

هولاهوپ ابزاری برای تناسب اندام

هولاهوپ ابزاری برای تناسب اندام

انجام فعالیت ورزشی با هولاهوپ یا حلقه لاغری از مفرح ترین شیوه های تمرینی است که گرایش به فعالیت ورزشی و رسیدن به تناسب اندام و داشتن اندامی زیبا به کمک این وسیله رو به افزایش است. امروزه در اکثر باشگاههای ورزشی خصوصا باشگاههای ورزشی مخصوص بانوان نظیر ایروبیک از هولاهوپ (حلقه لاغری) برای رسیدن به اندامی زیبا ، شکمی صاف و سلامت جسمانی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

هولاهوپ چیست

هولاهوپ (حلقه لاغری) از بین برنده چربی های شکم و یک ابزار برای تمرین بدن است که استفاده از آن سبب تقویت عضلات شکمی ، فرم گیری مناسب کمر ، سلامت قلب و عروق و باعث از بین رفتن چربی های بدن می شود.

بنابر مطالعات و تحقیقات صورت گرفته تمرین به این وسیله 30 عضله بدن را به فعالیت وا داشته و عضلات و اندام های فوقانی و تحتانی، عضلات ران ها، عضلات باسن، عضلات کمر و شکم را درگیر می کند. به گزارش انجمن ورزش ایالات متحده امریکا 1 ساعت تمرین با هولاهوپ (حلقه لاغری) انرژی معادل 400 کیلو کالری مصرف می شود و میتواند به 600 کلیو کالری نیز افزایش پیدا کند.

بر اساس نتیجه یک تحقیق فقط در 8 دقیقه تمرین با این حلقه مصرف انرژی چیزی در حدود 50 کیلو کالری به عبارتی دیگر 6/25 کیلو کالری در دقیقه است که یکی از بهترین تمرین ها برای سلامت قلب محسوب می شود. انجام فعالیت ورزشی بوسیله هولاهوپ (حلقه لاغری) سبب افزایش ضربان قلب و باعث سلامت قلب شده و روزانه 20 دقیقه انجام فعالیت ورزشی با این وسیله برای حفظ سلامت و تندرستی افراد توصیه شده است.

از آنجا که تمرین با هولاهوپ (حلقه لاغری) مستلزم چرخش و حرکت در قسمت ستون فقرات است در صورت تمرین موجب انعطاف پذیری و افزایش قدرت را در ناحیه ستون فقرات در پی خواهد داشت و این قسمت از بدن را در مقابل آسیب دیدگی های ناشی از ورزش بسیار مقاوم خواهد کرد. همچنین تمرین با هولاهوپ سبب ایجاد هماهنگی در بین دست ها و چشم ها شده و با چالش کشیدن مغز و سیستم عصبی سبب اجرای تمرینی زیبا و بدون عیب خواهد شد.

مزایای هولاهوپ

تمرین با هولاهوپ باعث ترشح هورمون اندروفین در ورزشکار شده و تاثیر بسیار مثبتی بر روی روح و روان داشته و پس از تمرین شخص احساس نشاط ، اعتماد به نفس و جوانی خواهد کرد. 

اگر مایل به خرید هولاهوپ (حلقه لاغری) هستید و چگونگی استفاده از آن را فرا نگرفته اید بهتر است حلقه ای بزرگ را تهیه کنید زیرا تمرین با حلقه های کوچک تر به علت نیاز به هماهنگی در بین عضلات و سیستم عصبی بدن برای افراد مبتدی سخت خواهد بود. برای انتخاب در سایز حلقه کافی است یک سمت حلقه را بر روی زمین قرار داده و سمت دیگر را مقابل شکم قرار گیرد این سایز از حلقه هولاهوپ برای شروع تمرین برای افراد مبتدی مناسب است.

انواع هولاهوپ

دو نوع هولاهوپ (حلقه لاغری) در فروشگاههای ورزشی یافت می شود.

حلقه اول یا همان حلقه هولاهوپ وزنی است که در جهت افزایش قدرت و استقامت عضلات بدن کاربرد دارد که ورزشکاران حرفه ایی از آن استفاده می کنند و حلقه دوم حلقه های هولاهوپ بدون وزن و ساده هستند که برای مبتدیان توصیه می شود که قطر آن 101 سانتی متر برای قسمت کمر و در حدود 90 الی 100 سانتی متر برای قسمت اندام های فوقانی و تحتانی بدن طراحی و استفاده می شود.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.