نقش هالتر در بدنسازی

نقش هالتر در بدنسازی

نقش هالتر در بدنسازی

برخی از حرکات بدنسازی از نظر تمرینی مانند هم هستند و برخی ورزشکاران تمایل دارند برای انجام آن حرکت از هالتر استفاده کنند. اگر برای مدتی در باشگاه بدنسازی تمرین کرده باشید و با حرکات ورزش بدنسازی آشنایی داشته باشید متوجه شده اید که بعضی از حرکات را میتوان با هالتر و هم بوسیله دمبل انجام داد.

بعضی از حرکات ورزش بدنسازی از نظر تمرینی مانند هم هستند و ورزشکار تمایل دارد برای آن حرکت از هالتر استفاده کند و شخص دیگر تمایل به استفاده از دمبل را دارد. مشخص است که استفاده از یک وسیله برای انجام حرکات ورزشی نیاز به تشخیص و صلاحدید مربی مجرب بدنسازی را دارد.

هالتر چیست؟

هالتر وسیله ای است که در ورزش بدنسازی مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد . بوسیله این ابزار ورزشکار می تواند با قرار دادن وزنه های مشخص در دو طرف آن انواع حرکت های ورزشی را در جهت تقویت عضلات خود بکار گیرد. اکثریت ورزشکاران بر این باورند که استفاده از هالتر باعث بالا بردن حجم عضلات می شود و این امر بدلیل استفاده از وزنه های سنگین و فشار مضاعف بر عضلات بوجود می آید.

هنگام استفاده از هالتر با ایجاد فشار هدفمند بکار گیری وزنه های سنگین تر حجم مطلوب تری در عضلات پدید خواهد آمد.
در تمرینات بدنسازی میتوان حرکات متنوعی را بوسیله هالتر انجام داد که این حرکات برای تناسب اندام و بدنسازی بسیار مفید هستند.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.