نسل جدید کفش های ورزشی در راه است

نسل جدید کفش های ورزشی در راه است

نسل جدید کفش های ورزشی در راه است

برند ورزشی 8-inov به کمک پژوهشگران دانشگاه منچستر انگلستان در حال طراحی و ساخت کفش های ورزشی هستند که در آن از ماده ای بنام گرافن استفاده شده است. گرافن ماده ای است که 200 برابر محکمتر و مقاوم تر از استیل است. پلاستیک بکار گرفته شده در ساخت این نوع از کفش های ورزشی از جنس بسیار مقاوم نری نسبت به پلاستیک کار شده در کفش های ورزشی معولی برخوردار است. گرافن جزء آن دسته از موادی است که پتانسیل ایجاد تحول و انقلاب در تکنولوژی در زمینه های مختلف را داراست.

مدیر مارکتینگ 8-inov آقای مایکل پرایس در این رابطه عنوان می کند: وزشکاران نیاز دارند که کفش های کارآمد تری در جهت افزایش کارایی خود در اختیار داشته باشند. دوندگان برای دویدن بر روی زمین و پیست های خیس و مرطوب نیازمند به داشتن کفش های مناسب تری هستند.

ساخت و تولید این نوع از کفش ها آغازی تازه در عصر نوین تکنولوژی کفش های ورزشی است . یکی از پژوهشگران دانشگاه منچستر در این رابطه می گوید: علارغم آنکه گرافن در گروه نازک ترین مواد موجود در دنیا قرار گرفته است، اما در عین حال قدرتمند ترین مواد آن گروه نیز محسوب می شود. گرافن از انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و به آسانی خم می شود. با این تفاوت که کفش های ساخته شده از گرافن 50 درصد مقاوم تر و همچنین از 50 درصد انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سایر کفش های ورزشی برخوردار خواهد بود.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.