میزان چربی سوزی کدام ورزش بیشتر است

میزان چربی سوزی کدام ورزش بیشتر است

میزان چربی سوزی کدام ورزش بیشتر است

در گذشته ورزش های کمی برای تناسب اندام استفاده میشود مثل ایروبیک و بدنسازی اما امروزه ورزش های زیادی وجود دارند که میتوان با استفاده از آنها در خانه و باشگاه به تناسب اندام رسید. مانند زومبا، تی آر ایکس، یوگا و… زومبا زومبا در سال 1990 بوجود آمد. این ورزش جزو ورزش های هوازی است که برای تناسب اندام بسیار مفید است.

زومبا

مجموعه ای از حرکات موزون کلمبیایی به همراه تمرینات فیتنس است. این ورزش طرفداران پرو پا قرصی در سراسر دنیا دارد. به این علت که با توجه به جنب و جوش بالایی که دارد، هم باعث میشود علاوه بر اینکه روحیه فرد بهتر میشود، چربیسوزی هم بالا میرود و باعث میشود تا فرد به یک تناسب اندام برسد.

زومبا به دلیل حرکات موزونی که دارد، بیشتر شبیه یک تفریح و سرگرمی نشاط آور است تا یک ورزش. اما اگر بطور منظم زومبا انجام دهید، عضلاتتان محکم میشود و علاوه بر تناسب اندام بدن انعطاف پذیری خواهید داشت. چربی سوزی در زومبا بالاست.. مثلا با 20 دقیقه زومبا شما 200 کالری میسوزانید که برای کاهش وزن و تناسب اندام نسبتا مناسب است. اما به یاد داشته باشید که پیش از شروع این ورزش شرایط جسمی و سلامتی خود را نیز در نظر بگیرید.

اگر شما مبتلا به بیماریهای قلبی عروقی هستید، دیابت دارید یا از درد و آسیب مفاصل پا رنج میبرید بهتر است که زومبا با درجه پایین را امتحان کنید. برای ورزش زومبا حتما باید کفش مناسب داشته باشید. زومبا به دلیل حرکات تند و مکرر نیازمند یک کفش مناسب و راحت است تا از آسیب به پا و مفاصل پا جلوگیری کند. بهتر است از یک کفش نرم و راحتی یا یک کفش پیاده روی استفاده کنید.

پیلاتس

پیلاتس در سال 2000 توسط جوزف پیلاتس بوجود آمد. این ورزش در مدت زمان کمی در آمریکا و کانادا گسترش یافت و عده ی زیادی بصورت حرفه ای به این ورزش پرداختند. وی در دوران کودکی به ورزش های مختلف مثل ژیمناستیک، یوگا، بوکس و ورزش های سنتی مثل کشتی میپرداخت. او کتابی تحت عنوان بازگشت به زندگی با کنترولوژی نوشت و پیلاتس را تمرین ورزشی حاصل از حرکات کنترل شده معرفی کرد.

طبق نظر جوزف پیلاتس، حرکات پیلاتس پس از مدتی باعث ایجاد مقاومت و استقامت در بدن میشود و انعطاف پذیری بدن را نیز بالا میبرد. همچنین فرد به راحتی میتواند تعادل بدنی خود را بالا ببرد. برای اینکه بتوانیم از پیلاتس به عنوان ورزش استفاده کنیم باید شیوه درست تنفس کردن، مرکز داشتن روی بدن، هماهنگ کردن عضلات درگیر و حفظ کردن تعادل را فرا بگیریم.

پیلاتس جزو ورزش هایی است که برای کاهش وزن، کاهش کمر درد و دردهای عضلانی به افراد توصیه میشود. هرچند انجام این ورزش زیاد به کاهش وزن کمکی نمیکند و برای نتیجه گیری بهتر باید شدت تمرین ها را بالا برد. هر فرد بطور متوسط با هر 5 دقیقه پیلاتس بین 30 تا 40 کالری میسوزاند. بنابراین با هر 1 ساعت ورزش پیلاتس میتوانید حدود 300 کالری بسوزانید. اما توجه داشته باشید که فقط در صورتی با پیلاتس چربی میسوزانید که تمرینات را با سرعت و شدت بالا انجام دهید. زیرا با انجام حرکات پیلاتس در حالت عادی ضربان قلب بالا نمیرود و چربیسوزی هم اتفاق نخواهد افتاد.

پیلاتس برای کسانیکه درد های شدید عضلانی دارند و کسانیکه قادر به پیاده روی نیستند و یا حتی از گودی کمر رنج میبرند بهترین ورزش است.

هولاهوپ

هولاهوپ حلقه ایست که اکثر ما در کودکی از آن به عنوان وسیله ای برای بازی استفاده میکردیم. امروزه هولاهوپ محبوبیت بالایی بین کودکان و بزرگسالان پیدا کرده است. این حلقه ی ساده و قابل دسترس میتواند چربی های دور شکم و پهلویتان را از بین ببرد و اندام زیبایی برایتان به ارمغان آورد.

هولاهوپ مانند زومبا، پیاده روی، دویدن و… جزو ورزش های ایروبیک محسوب میشود. معمولا اگر تمرینات ایروبیک را با شدت و سرعت بالا انجام دهید منجر به چربیسوزی میشود. هولاهوپ نیز اگر با سرعت و شدت بالا انجام شود و تنفس و ضربان قلبتان را بالا ببرد، باعث میشود تا چربی های شکم و پهلویتان شکسته شود و از بین برود. در حین انجام این ورزش میتوانید صحبت کنید. به همین علت بهتر است پس از چند دقیقه ورزش کمی استراحت کنید و نفس بگیرید و مجددا شروع کنید. برای ورزش هولاهوپ بهتر است که با شدت و مدت کم شروع کنید و کم کم شدت و زمان حلقه زدن را بالا ببرید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.