سوزاندن چربیهای اضافی با تردمیل

سوزاندن چربیهای اضافی با تردمیل

سوزاندن چربیهای اضافی با تردمیل

تردمیل جزو ورزش های هوازی است که پیاده روی کردن روی این دستگاه باعث میشود تا عضلات و ماهیچه هایتان قوی شود و همچنین افزایش تنفس و ضربان قلب باعث چربیسوزی در بدن میشود. لازم به ذکر است که پیاده روی و دویدن باعث بهبود کارکرد قلب و عروق نیز میشود. دویدن روی تردمیل به شرط اینکه شدت و مدت آن زیاد باشد باعث میشود که شما کالری بیشتری بسوزانید.

بطور مثال با یک ساعت دویدن روی تردمیل میتوانید 500 کالری بسوزانید. ورزش کردن با تردمیل میتواند باعث تقویت ماهیچه ها و عضله سازی در قسمت پاها، ران و باسن شود. بسیاری از افراد در پایین تنه ی خود چربی های زائد دارند که علاقمند به از بین بردن آن هستند.

ورزش هوازی اگر درست و منظم انجام شود باعث میشود که خیلی زود متوجه تغییرات در خود شوید. دویدن روی تردمیل باعث میشود که عملکرد شش ها و قلب بهتر شود و چربیهای شکم و پهلو را نیز از بین میبرد. برای بعضی افراد ورزش کردن با تردمیل کسل کننده است.

شما میتوانید در هنگام راه رفتن روی تردمیل موسیقی گوش کنید یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. تردمیل خانگی این موقعیت را برای شما فراهم میکند که هر زمان که اراده کنید ورزش کنید. حتی اگر شما خانه دار یا بچه دار هستید میتوانید در فواصل بین انجام کارهایتان روی تردمیل راه بروید و ورزش کنید.

فواید تردمیل

راه رفتن آهسته روی تردمیل هم میتواند باعث تناسب اندام شما شود. اما باید مدت زمان بیشتری برای این امر صرف کنید . با 1 ساعت پیاده روی آرام حدودا 300 کالری میسوزانید ولی در هر ماه حدودا 1 کیلو وزن کم خواهید کرد. برای تنوع در ورزش با تردمیل میتوانید گاهی شیب تردمیل را زیاد کنید تا حس رفتن از سربالایی را داشته باشد و از مزایای این شیب هم بهره مند شوید.

وقتی پیاده روی میکنید مویرگهای بدن شما 15 درصد بیشتر از حالت عادی منبسط میشوند و باعث میشود خون رسانی و اکسیژن رسانی افزایش یابد. ولی زمانیکه در سربالایی پیاده روی میکنید مویرگها تا 80% بیشتر فعال میشوند. این امر باعث میشود که مواد غذایی بیشتری به مغز و سلولهای سراسر بدن برسد و همچنین کارکرد اعضای داخلی بدن بصورت چشمگیری افزایش میابد.

همچنین بدن مواد غیر ضروری مثل قندهای مصنوعی، چربی و کلسترول را راحت تر دفع میکند که باعث میشود از دیابت پیشگیری شود.

برای ورزش با تردمیل نیاز است که بعضی اشتباهات اصلاح شود

1.وقتی ورزش میکنیم هم چربی میسوزانیم و هم کربوهیدرات. اینکه چه چیزی زودتر و بیشتر میسوزد بستگی به نوع ورزش و شدت آن دارد. اگر ورزش شدید باشد باعث میشود کربوهیدرات بیشتری بسوزانید. اما ورزش هوازی باعث میشوند بیشتر چربیسوزی کنید. مواد غذایی مصرفی بسته به نوع ورزشی که انجام میدهید با سرعت متفاوتی میسوزند.

2.میزان عرق ریختن در لاغر شدن تاثیری ندارد. برخی تصور میکنند هرچه بیشتر تعریق کنند بیشتر و زودتر لاغر میشوند. در واقع عرق کردن نشان میدهد که بدن فرد تا چه میزان میتواند دما را متعادل نگه دارد. هرچه بیشتر عرق کنید بدنتان سالم تر است ولی هیچچ اارتباطی با بیشتر سوزاندن چربی ندارد. عرق کردن باعث از دست دادن آب بدن میشود و برای جبران آن باید مایعات مصرف کنید. توصیه میشود که هنگام ورزش کردن یک بطری آب همراه خود داشته باشید و از آن بنوشید. این کار علاوه بر اینکه آب از دست رفته بدنتان را بازمیگرداند باعث میشود که اکسیژن بیشتری به بدن برسد و سوخت و ساز بدن بالا برود.

تردمیل های امروزی تمام اطلاعات ورزش شما از جمله مدت زمان، شدت ورزشريا میزان شیب دستگاه، کالری مصرف شده، وزن شما و ضربان قلبتان را به شما اعلام میکند. در زمان شروع ورزش هوازی به مدت 15 دقیقه بدن فقط قند میشوزاند تا انرژی لازم برای بدنتان را تامین کند و بعد از آن شروع به چربیسوزی میکند.

ورزش هوازی چیست

ورزش هوازی تمریناتی است که با شدت متوسط و در مدت زمان بالا انجام میشود. بهتر است ورزش با تردمیل را حداقل 45 دقیقه ادامه دهید. برای نتیجه گیری بهتر، میتوانید در فواصل بین تمرین با تردمیل به ورزش هوازی دیگری بپردازید. اگر 2 تا 3 ورزش هوازی را همزمان و منظم انجام دهید میزان چربیسوزی به سرعت چشمگیری بالا میرود و در مدت زمان کمی به تناسب اندام و وزن دلخواهتان میرسید.

بلافاصله پس از غذا خوردن و یا زمانی که گرسنه هستید ورزش نکنید. بهتر از 1 تا 2 ساعت قبل از شروع ورزش وعده غذایی سبک و مفیدی میل کنید. میزان انرژی که طی تمرین کردن از دست میدهید به عوامل متعددی از جمله سن، جنسیت و وراثت بستگی دارد. اگر بطور منظم و اصولی ورزش کنید همواره بدنتان در حال سوخت و ساز است و حتی زمانی هم که در خواب هستید یا به فعالیتهای روزمره مشغولید بدن انرژی های اضافی را میسوزاند. قبل از شروع ورزش بهتر است کمی ماست و میوه را مخلوط کنید و میل نمایید. این کار باعث افزایش چربیسوزی میشود.

سعی کنید در هیچ شرایطی از ورزش کردن غافل نشوید و همواره امید داشته باشید تا زمانیکه تلاشتان به نتیجه برسد. ورزش کردن علاوه بر سلامت جسم باعث سلامت روح و روان نیز میشود. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی، اضطراب و مشکلات خواب هستند. با ورزش کردن میتوانید بخش عظیمی از این مشکلات را پشت سر بگذارید و با نشاط و سرحال شوید و همچنین به تناسب اندام برسید. ممکن است شما رژیم غذاییتان را بشکنید یا بیش از حد غذا بخورید. این امر اجتناب ناپذیر است اما باید تلاش کنید تا این اتفاق تکرار نشود و به تلاش خود برای رسیدن به وزن دلخواهتان ادامه دهید. ورزش کردن باعث شادابی پوست نیز میشود. همچنین با ورزش کردن میتوانید از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری نمایید و آمادگی جسمانی خود را افزایش دهید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.