راه هایی برای عادت کردن به ورزش

راه هایی برای عادت کردن به ورزش

راه هایی برای عادت کردن به ورزش

بسیاری از افراد نمیدانند چطور به ورزش کردن عادت کنند. ورزش کردن برای بعضی ها کاری بسیار سخت و خسته کننده است و پس از چند جلسه تمرین کردن، ورزش را کنار میگذارند. در این مقاله قصد داریم روش های لذت بردن از ورزش را بازگو کنیم تا بتوانید بطور منظم ورزش کنید و از مزایای بی نهایت ورزش استفاده کنید.

راه هایی برای عادت کردن به ورزش

ورزش کردن یکی از ارکان مهم برای افزایش عمر و سلامتی است. ورزش کردن باعث میشود که احساس بهتری داسته باشیم و از زندگی با کیفیت تری برخوردار شویم. همچنین ورزش کردن باعث افزایش عمر میشود. به دلیل اینکه ورزش کردن کاری دشوار است اکثر افراد دچار چاقی و اضافه وزن هستند. اما افرادیکه ورزش کردن را دوست دارند به راحتی حرکات ورزشی را انجام میدهند. پس مهم است که بدانیم چگونه به ورزش کردن علاقمند شویم. مشخص کردن زمان برای ورزش یکی از سخت ترین کارهای روزمره برنامه ریزی کردن برای ورزش است. از آنجائیکه همیشه کار کردن برای ما در اولویت است، ناچار میشویم در اوقات فراغت ورزش کنیم. اما این باوری غلط است و ورزش کردن هم باید یکی از کارهای مهم روزانه ی افراد باشد و برای آن برنامه ریزی کنند.

در اولین قدم 3 روز در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش کنید. برای اینکه شروع خوبی داشته باشید، دقیقا در زمان تعیین شده تمام کارهایتان را رها کنید و ورزش کنید. در آن بازه ی زمانی هیچ کار دیگری انجام ندهید و فقط به ورزش فکر کنید و تمرینات سبک ورزشی را انجام دهید. بطور متوسط یک تا 2 هفته طول میکشد تا به این برنامه عادت کنید. شروع کردن ورزش ورزشی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و شروع کنید.

برخی افراد ممکن است به ورزش انفرادی علاقه داشته باشند و برخی به ورزش های گروهی، برخی به ورزش در باشگاه علاقه دارند و برخی به ورزش در خانه. ابتدا علاقمندیهای خود را بررسی کنید و سپس زمان مناسبی برای ورزش کردن تعیین کنید. حتما در زمان تعیین شده ورزش کنید. حتی اگر بسیار گرفتار یا بیمار هستید این زمان را به کار دیگری اختصاص ندهید.

شما میتوانید حتی تمرینات سبک و کششی انجام دهید یا پیاده روی کنید اما زمان ورزشتان را از دست ندهید. افزودن به مدت و شدت ورزش پس از مدتی ورزش سبک، حتما از یک مربی ورزشی کمک بگیرید تا حرکات سنگین تر و بهتری را یاد بگیرید. در طول این مدت هرگز ورزش را رها نکنید یا از زمان ورزش نکاهید.

اثرات مثبت ورزش را در زندگیتان پیدا کنید

ورزش کرن اثرات مثبتی بر جسم و روح فرد میگذارد. ورزش کردن باعث کاهش استرس میشود و زمانیکه استرس کمتری دارید بهتر تصمیم گیری میکنید. جسمتان قویتر میشود و از خوردن غذاهای سالم لذت میبرید. زمانیکه به این اثرات مثبت در زندگیتان دقت کنید، انگیزه ی شما برای ورزش کردن بیشتر میشود. هدفتان را تغییر دهید اکثر افراد ورزش میکنند تا لاغر شوند یا اندامشان عضلانی شود. این اهداف در بلند مدت حاصل میشوند و همین امر باعث میشود که از ورزش کردن نا امید شوید. پس بهتر است انگیزه های خود را تغییر دهید و برای سلامتی، شاداب بودن و انرژی داشتن ورزش کنید. به این ترتیب هیچگاه مایوس نمیشوید چون به اهداف خود میرسید و با ادامه دادن ورزش در بلند مدت نیز کاهش وزن و اندامی موزون خواهید داشت.

حالا از ورزش کردنتان راضی هستید و از تصمیمتان لذت میبرید اکنون که مرتب ورزش کرده اید، تغییرات مثبتی در زندگی شما ایجاد شدده. شاداب و با نشاط هستید، استرس کمتری دارید، زمان خود را مدیریت کرده اید، به وزن و اندام دلخواهتان رسیدید و… با ادامه دادن به ورزش میتوانید از اثرات بی نظیر ورزش در زندگیتان بهره مند شوید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.