دوچرخه ثابت وسیله ای برای تناسب اندام

دوچرخه ثابت وسیله ای برای تناسب اندام

دوچرخه ثابت وسیله ای برای تناسب اندام

دوچرخه ثابت یک نوع ابزار برای ورزش هوازی است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. انجام فعالیت ورزشی بوسیله دستگاه دوچرخه ثابت خود یک نوع ورزش هوازی است که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. مدتها قبل از ورود دستگاههای بدنسازی پیشرفته با فن آوری های روز دوچرخه های ثابت از وسایل ورزشی در مراکز ورزشی بودند که برای تناسب اندام مورد استفاده قرار داشتند که امروزه با طرح ها و مدل های جدید تری همچنان کاربرد فراوانی برای ورزشکاران دارند. زمانی که برنامه ورزشی خود را شروع می کنید مهمترین مسئله یافتن روشی است که برای شما ساده و در عین حال مفرح باشد.

دوچرخه ثابت یک وسیله عالی برای ورزشکاران مبتدی یا افرادی که بدلیل درد مفاصل ، کمر و یا زانو دویدن و پیاده روی برای آنان مشکل است.

ورزش با دستگاه دوچرخه ثابت بر روی مفاصل فشار وارد نمی کند و استفاده از این وسیله توسط مبتدیان در مقایسه با دستگاه تردمیل Treadmill بسیار آسان تر است.

مزایای دوچرخه ثابت

از مزایای دوچرخه ثابت اینست که اگر قادر به رفتن به باشگاه بدنسازی و یا سالنهای ورزشی نیستید میتوانید به راحتی از این دستگاه در منزل استفاده نمائید. برای افرادی که می خواهند شروع به فعالیت ورزشی کنند دوچرخه ثابت نقطه استارت خوبی برای ورزش کردن است.
برای استفاده از این دستگاه چند نکته را مد نظر داشته باشید. دستگاه را با بدن خود تنظیم کنید. برای تنظیم در باشگاه ورزشی میتوانید از مربی باشگاه و در هنگام خرید از فروشنده کمک بخواهید. حتما مطمئن شوید که ارتفاع زین دوچرخه درست تنظیم شده باشد تا هنگام نشستن بیش از اندازه دور یا نزدیک نسبت به دسته فرمان قرار نگرفته باشید.

قسمت بالایی بدنتان را هنگام پدال زدن شل نگاه دارید. شانه هایتان باید بصورت باز و و به سمت خارج باشد . به آرامی و راحت روی زین بنشینید و از غضلات شکم تان برای کمک به پشت و کمرتان نیرو بگیرید. درباره تنظیم دستگاه و تغییر حالت های آن و برنامه ورزش خود اطلاعات لازم را از مربی و فروشنده دریافت نمائید.

نحوه استفاده از دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی

در زمان استفاده از دستگاه اول بدن خود را آماده کرده و سپس به مرحله شدید تر و دراز مدت برسید. برای نشستن بر روی دستگاه از زین های ژلاتینی استفاده کنید. تنظیم دوچرخه ثابت باید طوری باشد که قسمت های متحرک آن بصورت ایمن قابل حرکت باشد و فضای کافی برای سوار و یا پیاده شدن داشته باشد. شیوه نشستن بر روی دستگاه برای انجام فعالیت ورزشی موثر و فرحبخش و تنظیم ارتفاع دسته ها و زین دوچرخه بسیار مهم است. زمانی که وضعیت خود را بر روی دوچرخه تنظیم می کنید در واقع تلاش می کنید که وزن تان را بطور برابر بین بازو ها و نشیمن گاه تقسیم کنید.

زین را طوری تنظیم کنید که در جهت موازات زمین باشد. اگر زین بسمت بالا باشد روی کشاله ران فشار خواهد آورد و اگر به سمت پائین باشد وزن بیشتری روی شانه و بازوها وارد می شود. ارتفاع زین باید طوری باشد که زمانی که پدال دوچرخه در پائین ترین حد قرار دارد زانو کمی خم شده باشد تا هنگام پدال زدن مفاصل لگن به سمت عقب و جلو ضربه وارد نکند. اگر زین بیش از اندازه بالا باشد فشار ی که روی کشاله وارد می شود باعث درد و یا بی حسی خواهد شد.

قبل از خرید دستگاه دوچرخه ثابت بر روی دستگاه نشسته و آنرا آزمایش کنید. بدون سر و صدا، راحتی دستگاه و امکان تنظیم دستگاه را در فروشگاه مورد آزمایش قرار دهید.

اهداف ورزشی خود را برای استفاده از این وسیله تعیین کنید و استفاده از دوچرخه را بصورت یک عادت در زندگی خود درآورید . این دستگاه هنگامی برای شما مفید خواهد بود که مرتب از آن استفده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.