در هنگام تمرین ورزشی چه لباسی بپوشیم

در هنگام تمرین ورزشی چه لباسی بپوشیم

در هنگام تمرین ورزشی چه لباسی بپوشیم

در بین اکثر مربیان ورزشی یک بحث مشترک وجود دارد و آن قانون پوشیدن لباس ورزشی مناسب است. بسیار مهم است هنگامی که برای تمرین به باشگاه ورزشی میروید لباسی را بپوشید که هوا را به راحتی از خود عبور داده و قابل انعطاف باشد تا در حین تمرین احساس راحتی داشته باشید.

بسیاری از افراد دوست دارند در هنگام تمرین ظاهر خوبی داشته باشند در صورتی که راحتی و سایز بودن لباس در حین تمرین بسیار مهمتر از زیبا و مد بودن لباس است. با در نظر گرفتن چند نکته مهم میتوانید یک لباس ورزشی مناسب رابرای تمرین انتخاب کنید . به طور مثال جنس لباس، نوع پارچه و آب و هوایی که لباس برای آن طراحی و ساخته شده است برای تمرینی که قصد انجام آنرا دارید بسیار مهم است.

نخستین فاکتوری که باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه لباس است. دقت داشته باشید که اگر پارچه لباس از الیاف مصنوعی ساخته شده است به پوست بدنتان اجازه تنفس را بدهد و عرق را از بدنتان به آسانی دفع کند که اگر این قابلیت را داشته باشد در زمان تمرین دمای بدنتان را تنظیم کرده و باعث خنک شدن پوست شما می شود. از هر لباسی برای تمرین استفاده نکنید به طور مثال لباس هایی از جنس پلی استر و پلاستیک همانند لباس های ساخته شده از الیافت طبیعی همچون کتان ، به بدنتان مجال تنفس نمیدهند و عرق و گرمای حاصل از تمرین ممکن است زمینه ساز حساسیت پوستی شود.

لباس هایی از جنس بامبو و پشم برای مقاصد خاصی تولید می شوند و کاربردهای خاص خود را دارند به طور مثال اینلباس ها بوهای حاصل از عرق بدن را کاهش داده و یا از بین میبرند و درمواقعی که نمیتوانید پس از تمرین استحمام کنید این توع از لباس ها بسیار کارآمد هستند.

استفاده از لباس مناسب میتواند تفاوت قابل توجهی بین داشتن تمرینی مفرحبا تمرینی رنج آور داشته باشد. عدم استفاده از تجهیزات مناسب ورزشی، عامل اصلی صدمات ورزشی است و زمینه ساز تاثیر ناخوشایند در تمرینات خواهد شد خرید یک لباس ورزشی مناسب سبب می شود که انگیزه تان برای تمرین کردن بالا برود . این مهم است که از لباسی استفاده کنید که در بدنتان آزاد و راحت باشد، در نظر داشته باشید لباسی که استفاده میکنید تا حدی آزاد باشد که بتوانیدبه راحتی تمرینات ورزشی خود را انجام دهید نه اینکه سبب شود تعادل خود را از دست داده و اختلال در تمرینتان شود.

اگر در برنامه تمرینی خود دویدن و استفاده از دوچرخه ورزشی را دارید از پوشیدن شلوار های گشاد و بلند خودداری کنید زیرااحتمال دارد در پدال دوچرخه گبر کرده و باعث آسیب دیدگی در شما شود. در فصل زمستان میتوان آز تی شرت های ورزشی آستین بلند و یا از گرمکن ورزشی استفاده کنید که کمک میکند بدنتان را گرم نگه دارید.

اگر در فضای باز که هوا سرد است ورزش میکنید میتوانید شلوار کشی یوگا پوشیده و روی آن لباس ورزشی به تن کنید پوشیدن چند لایه از لباس سبب محافظت و گرم ماندن دستها و پاهایتان می شود. در فصل تابستان نیازاست از لباسی استفاده کنید که گشاد و آزاد باشد تا به راحتی هوا را عبور دهد.

مهمترین اصول در تمرین

یکی از اصول مهم در تمرین، استفاده از لوازم و تجهیزات جانبی در تمرین است.

هنگامی که در هوای گرم تمرین می کنید استفاده از کرم ضد آفتاب، کلاه ورزشی خنک و عینک آفتابی برای محافظت از پوستتان امری ضروری است. داشتن یک پوشش مناسب برای پاها میتواند تضمین کننده ایمنی و سلامت شما باشد.

پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب میتواند تفاوت میان احساس راحتی و شادابی شما در حین تمرین و درد ناشی از پوشیدن کفش نامناسب را تجربه کنید. دور انداختن کفش ساییده شده سبب سرعت گرفتن تمرین شما می شود.

اگر قصد خرید کفش ورزشی مناسبی مخصوصا انجام تمرینات ورزشی خود دارید، حتما پیش از خرید آنرا پوشیده راه بروید با آن بپرید و حتی بدوید تا مطمئن شود که از همه نظر پاهایتان در آن راحت است. همواره لباس ورزشی و یا کفش ورزشی را انتخاب کنید که مطمئن هستید با آنهااحساس راحتی و امنیت می کنید همه ما آگاه هستیم که شاید لوازم و تجهیزات ورزشی شاید کمی گران باشد اما در عوضاطمینان داریم که این تجهیرات اختصاصا برای امر ورزش ساخته و طراحی شده اند تا در هنگام نمرین ورزشی تا حد ممکن احساس امنیت و راحتی داشته باشیم.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.