خصوصیات کفش مخصوص والیبال

خصوصیات کفش مخصوص والیبال

خصوصیات کفش مخصوص والیبال

مهمترین ویژگی یک کفش با کیفیت والیبال قابلیت چسبندگی و استقامت مناسب بین کفش و کفپوش سالن ورزشی است. امروزه شرکت های تولید کننده کفش های والیبال محصولات بسیار متنوع و با کیفیتی را به بازار های ورزشی سراسر دنیا ارائه می کنند. کمپانی های مطرحی همچون نایک NIKE ، اسیکس ASICS ، میزانو MIZUNO و آدیداس ADIDAS از حامیان ورزش محبوب والیبال محسوب می شوند هنگامی که بحث از مهارت ، توانایی و کارایی یک بازیکن والیبال به میان می آید کفش با کیفیت کاربردی ترین ایزار برای بازیکن محسوب می شود.

یک کفش با کیفیت حمایت بیشتری از پاهای بازیکن در هنگام بازی بعمل آورده و تناسب مناسبی در پاها ایجاد و در هنگام بازی چسبندگی قابل توجهی را با کفپوش سالن ورزشی پدید می آورد. در ورزش والیبال بازیکن موظف است سریع دویده و حرکت های انفجاری را در کوتاه ترین زمان و مسیر انجام دهد. بازیکن معمولا باید فعالیت هایی نظیر پاس کاری، دفاع روی تور، سرویس زدن و اسپک را به خوبی انجام دهند که برای اجرای این موارد کفش ، عملکرد و کارایی آن یک نکاه کلیدی محسوب می شود بدین جهت است که ورزشکاران حرفه ای همواره بدنبال استفاده از یک کفش با کیفیت و دارای کارایی بالا هستند.

مهمترین ویژگی کفش والیبال

از مهمترین ویژگی های یک کفش با کیفیت والیبال، قابلیت چسبندگی و استقامت مناسب بین کفش و کفپوش سالن ورزشی است . قسمت تحتانی یک کفش با کیفیت استقامت و چسبندگی بسیار مناسبی را برای بازیکن فراهم کرده که این خصوصیت در هنگام حرکت های سریع و انفجاری برای بازیکن قابل احساس است.

قسمت های میانی کفش های والیبال وظیفه محافظت از قوس پا را به عهده دارند. بازیکنان حرفه ای ورزش والیبال در طول تمرینات و یا هنگام مسابقات فشار زیادی را بر روی قسمت میانی و قوس پاها را تحمل می کنند که احتمال مصدومیت در این نقطه برای بازیکنان بسیار شایع است.

در همین رابطه برای جلوگیری از مصدومیت در اکثر کفش های والیبال سیستم جذب کننده فشار از نوع PHYLITE پیلات ، PHYLON فیلون و POLYURETHANE پلی اورتان طراحی نصب و تولید شده که باعت حفظ تعادل و محافظت از پاهای بازیکنان در برابر فشار می شود . والیبال از جمله ورزش هایی است که در آن پرش های بلند و سریع امری اجتناب ناپذیر است که بدون استفاده از کفش های مناسب و با کیفیت در این ورزش خطر مصدومیت های شایع این ورزش مانند آسیب دیدگی مفاصل، استخوان های پا، قوزک و پاشنه پا بسیار زیاد است.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.