تولید برق رایگان از انرژی جنبشی ورزشکار

تولید برق رایگان از انرژی جنبشی ورزشکار

تولید برق رایگان از انرژی جنبشی ورزشکار

محققان و پژوهشگران کشور کفپوش های الکتریکی با بهره گیری از انرژی جنبشی ورزشکاران برای تولید انرژی پاک تولید کردند. در زمان برگزاری یک مسابقه سالنی با هر قدمی که ورزشکار بر روی زمین می گذارد مقدار زیادی انرژی جنبشی به به سطح زمین وارد شده که قسمتی از آن انرژی به هدر می رود.

در این راستا محققان و پژوهشگران کشور کفپوش های الکتریکی با بهره گیری از انرژی جنبشی ورزشکاران برای تولید انرژی پاک تولید کردند . کفپوش الکترونیکی به نوعی مولد انرژی الکتویسیته با مهار انرژی جنبشی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی است به این صورت که با ایجاد فشار بر روی این نوع کفپوش ها الکتریسیته تولید خواهد شد به کمک این روش می توان به صورت ارزان و با استفاده از فعالیت های روزانه انسان الکتریسیته رایگان تولید کرد.

این نوع از کفپوش قابلیت جدا سازی خطوط زمین های ورزشی را با نصب LED بر روی کفپوش ها فراهم می آورد و ضمن آن قابلیت استفاده در ورزشگاههای مخصوص معلولین از طریق صدا را دارا می باشد.

مزیت اصلی این نوع کفپوش

تولید الکتریسیته پاک، ارزان و فاقد آلایندگی زیست محیطی است و طاراحی ساخت آن به گونه ای است که می توان در اندازه های دلخواه تولید کرد.کفپوش های تولید شده بسار کم وزن بوده و صرفه جویی در هزینه های برق ورزشگاهها، بهره گیری از از فعالیت های انسانی به عنوان منبعی تجدید پذیر و جلوگیری از آلودگی هوا را بدنبال خواهد داشت. عدم استفاده از سوخت های فسیلی و به جای آن استفاده از انرژی جنبشی ورزشکاران برای تامین برق ورزشگاهها از دیگری مزیت های این محصول است.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.