تمرین ورزش بدمینتون به کمک ربات های مربی

تمرین ورزش بدمینتون به کمک ربات های مربی

تمرین ورزش بدمینتون به کمک ربات های مربی

ورزش بدمینتون از جمله ورزش هایی است که موفقیت و پیروزی در آن نیازمند مربی و حریف تمرینی مناسب است و این مهم در بسیاری موافع برای ورزشکار فراهم نیست . برای دفع این چالش محققان کشور رباتی را طراحی کرده اند که قادر است این مشکل را مرتفع نماید ضمن آنکه موجب ارتقاء سطح توان جسمی و ذهنی در ورزشکاران حرفه ای و آملتور خواهد شد .

در این دستگاه پس از ایجاد یک برنامه تمرینی در پنل تاچ اسکرین ربات قادر به اجرای دقیق تمام ضربات تخصصی ورزش بدمینتون با دقت و سرعت بالا می شود. به کمک این ربات میتوان با مربیان حرفه ای این رشته ورزشی در سایر کشورها یه صورت از راه دور ارتباط نزدیک برقرار کرده و میتوان به صرفه جویی قابل ملاحظه ای در کشور برای خروج مربیان و بازیکنان در سطوح مختلف رسید.

با توجه به اینکه این دستگاه تا به حال در کشورمان وجود نداشته است نمونه آزمایشی این محصول سبب شده در تمرینات سطوح ملی و آماتور برای بازیکنان و مربیان انگیزه بسیار زیادی پدبد آورد ضمن آنکه در کاهش هزینه ها نیز کاهش چشمگیری بوجود آورده است.

مزیت استفاده از روبات

از مزیت های این طرح میتوان به جلوگیری از آلودگی شدید دست مربیان پرتاب کننده، بالا بردن سرعت واکنش عضلات تند منقبض، بالا رفتن سرعت ورزشکار، بالا رفتن دقت ضربات ورزشکار ، پرتاب صدها شاتل بدون خستگی و سرعت و دقت بسیار بالا و اجرای برنامه های پیچیده تمرینی اشاره کرد. این طرح در فستیوال نوآوری و تجهیزات ورزشی و توانبخشی توسط محققان کشورمان ارائه شد.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.