تفاوت طناب زدن و دویدن روی دستگاه تردمیل

تفاوت طناب زدن و دویدن روی دستگاه تردمیل

تفاوت طناب زدن و دویدن روی دستگاه تردمیل

آیا تمایل دارید که مقاومت و استقامت بدنی خود را بالا برده ، چربی سوزی کنید و یک فعالیت ورزشی قلبی و عروقی بسیار خوب انجام دهید؟

دویدن بر روی دستگاه تردمیل و طناب زدن هر یک گزینه های مناسبی برای چربی سوزی و افزایش استقامت بدن هستند. در هر جا و مکانی می شود طناب زدن را انجام داد اما در خصوص تردمیل باید به صورت مداوم به باشگاه مراجعه کرد و یا یک دستگاه تردمیل خانگی تهیه کرد که به احتمال فراوان باید زمان زیادی را بر روی دستگاه تردمیل صرف کرد و همین طولانی بودن زمان این امکان را بوجود می آورد که بعلت خستگی زیاد قید استفاده از تردمیل را بزنید.

طناب زدن

طناب زدن یک روش تضمینی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن است . با یک ساعت طناب زدن حدود 861 کالری سوزانده می شود. باید در نظر داشت که یک ساعت طناب زدن مستمر به استقامت بسیار زیاد بدنی نیاز دارد . تردمیل ابزار مناسبی برای چربی سوزی است ولی برای از دست دادن 861 کالری باید چیزی در حدود 12 کیلومتر در ساعت بر روی تردمیل دوید . اگر چندان علاقه ای به طناب زدن ندارید می توان این زمان را برای تردمیل صرف کنید و تردمیل میتواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

تردمیل

استفاده صحیح از تردمیل مانند طناب زدن سبب افزایش گردش خون خواهد می شود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر یک از این ورزش ها باید 20 الی 30 دقیقه زمان گذاشته شود و میزان ضربان قلب باید به 60 الی 85 در هنگام ورزش برسد تا سبب فعالیت قلب و افزایش گنجایش ریه شده و این دو عضو را برابر بیماری های قلبی و عروقی مقاوم تر کند.

می توان یک حرکت مبتکرانه انجام داد به طور مثال تمرینات چربی سوزی را با طناب زدن و یا با تردمیل همراه کرد اما باید در نظر داشت که تنظیم کردن ورزش ها سختی خاص خود را نیز در پی خواهد داشت. احتمال آن می رود که طناب زدن باعث آسیب در زانوها شود و برای کاهش احتمال آسیب دیدگی ضربه به پاها را در هنگام طناب زدن باید به حداقل رساند. هر ورزشی را میتوان به آرامی و آسانی انجام داد و در هنگام تعغیر شرایط طبیعی بدن مانند احساس سرگیجه و دمای زیاد فعالیت را متوقف کرد. استفاده از نوشیدنی هایی نظیر آب و یک برنامه غذایی مناسب از نکاتی است که باید به آنها توجه داشت و در کنار فعالیت های ورزشی باید از حرکات تمرینات قدرتی برای دستیابی به نتیجه بهتر کمال بهره را برد.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.