تردمیل و مزایا و معایب آن

تردمیل و مزایا و معایب آن

تردمیل و مزایا و معایب آن

تردمیل ها امروزه دارای مزایای کاربردی از جمله کنترل سرعت و ضربان قلب، گام شمار، قابلیت اتصال به اینترنت و میزان کالری سوزی ورزشکار را نشان می دهد. امروزه تردمیل در طرح ها، ابعاد، مدل ها و با برندهای مختلف با قابلیت های فراوان به بازارهای ورزشی جهان عرضه می شود.

مزایای تردمیل

تردمیل های امروزی دارای مزایای کاربردی بسیاری از جمله کنترل سرعت و ضربان قلب، گام شمار، قابلیت اتصال به اینترنت و میزان کالری سوزی ورزشکار را نشان می دهد. گام برداشتن و دویدن بر روی دستگاه تردمیل روشی مناسب برای انجام فعالیت های جسمی است که میتوان از این دستگاه نیز در منزل بهره برد.

تردمیل این را دارد که تا حدی پتانسیل جذب ضربه را دارا می باشد و استفاده از این دستگاه از فشار بر روی کمر ،ستون فقرات، زانو و عضلات پا را کاهش می دهد. تردمیل استقامت بدنی ورزشکار را بالا برده و هنگام استفاده از آن کاربر میتواند از میزان سرعت خود آگاه شده و اقدام به افزایش و یا کاهش سرعت خود نماید. همچنین میتواند سطح نوار دستگاه را شیب دار نموده تا شرایط استقامت بدنی خود را مورد آزمایش قرار دهد.

معایب تردمیل

از معایب دستگاه تردمیل میتوان به آن اشاره کرد که این دستگاه در مصارف خانگی فضایی از محیط منزل را اشغال خواهد کرد و هزینه نگهداری و برق مصرفی آن بیشتر از قدم زدن و دویدن در پارک و خیابان است و در صورت استفاده نادرست و غیر علمی ممکن است باعث آسیب دیدگی در ورزشکار شود.

هنگام خرید تردمیل باید دقت داشته باشیم که مشخصات موتور دستگاه از مهمترین عامل کیفیتی آن محسوب می شود . قدرت هر دستگاه و ماشین بر اساس قدرت اسب بخار مشخص می شود و عددی که باید به آن دقت داشته باشیم میزان قدرت کار مداوم و مستمر دستگاه است که نباید کمتر از 5/2 و 5/1 اسب بخار باشد و دستگاه از میزان گارانتی طولانی تری برخوردار باشد.

بایددقت داشته باشیم که میله دستی باید از استحکام کافی برخوردار باشد که بتواند از ورزشکار حمایت کافی را انجام دهد اگر هنگام امتحان دستگاه تردمیل نوار متحرک لرزش و تکان داشته باشد دستگاه از مرغوبیت کافی برخوردار نخواهد بود.

هنگام استفاده از تردمیل با گام برداشتن عادی و با سرعت 5 کیلومتر بر ساعت شروع به فعالیت کنید. در فواصل زمانی منظم شیب نوار متحرک را تعغیر دهید و مستقیم به جلو نگاه کنید. پیش از استفاده از تردمیل با پزشک ورزش برای انجام یک برنامه تمرینی مناسب مشاوره بگیرید.

گاها میتوانید به صورت متناوب با قدم زدن و دویدن در خارج از خانه تنوع را در برنامه ورزشی خود ایجاد کنید. تنوع در تمرینات ورزشی از فشار بیش از حد بر عضلات و آسیب های احتمالی ایجاد شده بر اثر فشار تمرینات را کاهش می دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.