بارفیکس تمرینی برای عضله سازی

بارفیکس تمرینی برای عضله سازی

بارفیکس تمرینی برای عضله سازی

در حرکت بارفیکس تکنیک اجرای حرکت صحیح مهمترین کار در ارتقاء قدرت بدنی ورزشکار می باشد بارفیکس حرکتی ساده به نظر می رسد اما اجرای آن از حرکات اصولی و پایه ای در ورزش بدنسازی و تناسب اندام محسوب می شود با انجام حرکت بارفیکس بی شک میتوان نتایج مثبتی از آن گرفت.

بیاد داشته باشیم که تکرار حرکت زیاد باعث افزایش قدرت بدنی نخواهد شد بلکه تکنیک اصولی اجرای حرکت و درستی انجام آن مهمترین کار در ارتقاء قدرت بدنی می باشد. بارفیکس از موثرترین حرکت های تمرینی است که اگر بدرستی انجام شود باعث عضله سازی در قسمت های نیم تنه بالایی بدن خواهد شد.

بارفیکس چیست؟

بارفیکس در اصل حرکت دادن بدن در جهت عکس جاذبه زمین است که عضلات شانه، بازو، عضلات زیربغل و عضلات کمر و شکم را تحت تاثیر قرار می دهد. قدم اول در انجام حرکت بارفیکس پائین نگه داشتن شانه ها و متمایل کردن آنها به یکدیگر است که این عمل باعث درگیر شدن عضلات شانه می شود. عضلات شکم در هنگام انجام حرکت بارفیکس بسیار مهم هستند.

زمانی که از میله آویزان می شوید زانو ها را به سمت پشت خم کرده و آنها را بالا برده تا عضلات شکم سفت شوند. عضلات شکم را هنگام انجام حرکت سفت نگه دارید و بوسیله بازو ها بدن را به سمت بالا بکشید. در هنگام اجرای حرکت نباید اجازه داد تا شانه ها به سمت بالا و جلو متمایل شوند اگر به سمت بالا و جلو متمایل شوند فشار زیادی بر روی شانه ها ایجاد شده و این فشار باعث انحراف عضلات اصلی خواهد شد و در نتیجه حرکت بی اثر خواهد بود.

در حین انجام حرکت بیش از اندازه قسمت پشت بدننتان را قوس ندهید هنگام اجرای حرکت از تاب دادن بدن خودداری کنید اجرای حرکت بارفیکس در واقع انجام فعالیت بر روی عضلات کششی است. انجام برنامه دقیق و منظم بارفیکس باعث پهن تر شدن عضلات پشت گردن شده و بر افزایش حجم عضلات بازو و ساعد تاثیر بسیاری دارد.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.