آیا برای ورزش به مت تمرینی نیاز دارید؟

آیا برای ورزش به مت تمرینی نیاز دارید؟

آیا برای ورزش به مت تمرینی نیاز دارید؟

اگر به طور منظم تمرینات استقامتی را روی زمین انجام میدهید، یک مت تمرینی دم دستی برایتان مفید خواهد بود. همچنین اگر شما بطور منظم به کلاس یوگا و پیلاتس میروید، داشتن یکی از این مت ها بسیار عالی خواهد بود. هرچند بسته به موقعیت تمرینی شما، استفاده از مت، همیشه هم ضروری نیست. شما به راحتی میتوانید برای تمرینات داخل خانه از موارد جایگزین استفاده کنید یا حتی در باشگاه و برای کلاس های گروهی مت ها را قرض بگیرید. اما اگر به طور متوالی از آن استفاده میکنید، بهتر است که یک مت برای خود تهیه کنید.

آیا داشتن مت ضروری نیست

اگر شما بیشتر در خانه تمرین میکنید، داشتن یک مت تمرینی ضرورتی ندارد. اگر کف خانه ی شما فرش دارد، دیگر برای تمرین کردن به مت و وسیله های مشابه نیازی ندارید. اگر کف خانه تان پارکت است، میتوانید از یک حوله حمام ساده به عنوان جایگزین مت استفاده کنید. اگر استفاده کردن از مت حین انجام یوگا و پیلاتس برای شما لذت بخش است، خریدن یکی از آنها میتواند برای تمرینتان سودمند باشد و به شما انگیزه دهد.

روی مت تمرینی به سادگی میتوان دراز کشید. این وسیله مانند حوله روی زمین لیز نمیخورد. همچنین روی مت بهتر میتوانید حرکات کشش انجام دهید. در باشگاه ها جرم و میکروب زیادی وجود دارد و همه چیز از دستگاه ها گرفته تا وزنه و لوازم رختکن ها توسط افراد زیادی در طول روز لمس میشود. در همه ی باشگاه ها مت تمرینی ارائه میشود.

اما داشتن یک مت شخصی و آوردن آن به باشگاه بهداشتی تر است. داشتن مت شخصی به شما این امکان را میدهد که هر زمان خواستید از آن استفاده کنید و مجبور نباشید برای استفاده از مت آن را از باشگاه قرض بگیرید و برای استفاده از آن صبر کنید. زمانیکه به کلاس های گروهی یوگا و پیلاتس میروید، تمام مدت به یک مت نیاز دارید.

آسان تر و بهداشتی تر است که مت خود را همراه داشته باشد. با استفاده از یک محلول پاک کننده میتوانید مت خود را قبل از استفاده کردن به راحتی تمیز کنید. اگر از مت باشگاه استفاده میکنید، میتوانید روی آن یک حوله بیاندازید تا مرزی بین شما و مت ایجاد کند تا خیالتان از بابت بهداشت راحت باشد.

برای رفتن به کلاس یوگا، پیلاتس و تمرینات تناسب اندام، مت شخصی خود را همراه داشته باشید. در اکثر باشگاه ها مت تمرینی برای کسانیکه مت شخصی همراه ندارند، وجود دارد. اما به مدت محدود ارائه میشوند و خیلی هم تمیز نیستند. همراه داشتن مت شخصی میتواند برای رهایی از این مشکلات مفید باشد. حتی میتوانید در بعضی فروشگاه ها مت های ارزان و تخفیف خورده بخرید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.