آموزش صحیح ورزش با هولاهوپ

آموزش صحیح ورزش با هولاهوپ

آموزش صحیح ورزش با هولاهوپ

سانی بکس مربی ورزش و صاحب یک باشگاه ورزشی در آمریکا می گوید : وقتی از هولاهوپ برای ورزش استفاده می کنید شاید خیلی سخت باشد که تنها به این فکر کنید که الان دارم ورزش می کنم . شاید چند سالی باشد که دیگر به این وسیله دست هم نمیزنید اما هولاهوپ ( حلقه ) یکی از کاربردی ترین ابزارهای ورزشی است که می تواند روی ران، شکم، پهلو و دست ها تاثیر گذار باشد همچنین استفاده هولاهوپ هنوز به همان اندازه که به خاطر دارید سرگرم کننده است.

برای اینکه از این وسیله استفاده کنید ابتدا یکی برای خود بخرید سپس برنامه ای دا که در ادامه به شما آموزش داده می شود را سه بار در هفته انجام دهید و دو بار کلیه حرکات را تکرار کنید شاید در ابتدا حلقه ( هولاهوپ ) دائم به زمین بیافتد اما نا امید نشوید تمرین کاری می کند که براحتی بتوانید حرکات را کامل انجام دهید.

نحوه اجرای هولاهوپ

حرکت اول : پهلو به پهلو حلقه را در سطح کمر خود نگه دارید حرکت را با باز کردن پاها کمی بیشتر از عرض شانه شروع کنید با دست حلقه را به طرف خارج باسن هل دهید تا حلقه شروع به چرخیدن کند همان طور که حلقه در حال چرخیدن است باسن خود را از پهلو به پهلو بچرخانید طوری که حلقه به دور پهلو شما برخورد کند بستن چشم ها میتواند کمک کند که بر روی اجرای حرکت تمرکز کنید . یک دقیقه و یا کمی بیشتر حرکت را انجام داده و سپس کمی استراحت و دوباره تکرار کنید.

حرکت دوم : جلو و عقب یکی از پاهایتان را پله کنید و انگشتان پا رو به سمت جلو باشد حلقه را در سطح کمر نگه داشته سپس آنراهل بدهید تا شروع به چرخیدن کند با حرکت زانو باسن خود را یه سما جلو و عقب حرکت دهید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد حرکت رو به جلو را کمی سدیدتر انجام دهید تا حلقه از دور کمرتان نیافتد حرکت را بک دقیقه و با کمی بیشتر انجام داده و سپس چند ثانیه استراحت و دوباره حرکت را تکرار کنید.

حرکت سوم : ضربه بایستسد پاهایتان را در کنار هم قرار داده و کمی زانوهایتان را خم کنید حلقه در سطح کمر خود نگه داشته و پشت خود را صاف نگه دارید وبه سمت جلو خم شده و حلقه را هل دهید تا شروع به چرخش کند . بدنتان را بالا و سپس به سمت پائین بیاورید تا با صاف و خم شدن زاتوها حلقه به چرخش ادامه دهد . عضلات شکم را منقبض نگه دارید و سنگینی وزن خود را بر روی نوک انگشتانتان قرار دهید . حلقه باید عمود بر زمین باشد . حرکت را برای مدت 30 ثانیه ادامه داده و سپس کمی تستراحت کنید و دوباره برای یک و یا دو مرنبه دیگر حرکت را تکرار کنید.

حرکت چهارم : مدار بایستید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید و حلقه را مستقیم در جلوی بدن خود نگه داشته حلقه را به حرکت درآورید تا دور دستتان شروع به چرخیدن کند ( دست خود را آرام بالا و پائین ببرید تا حلقه به چرخش ادامه دهد ) به آرامی دست خود را به بالای سر بیاورید به چرخاندن حلقه ادامه داده – هنگامی که حلقه را بالا می برید باید دور انگشتان و کف دست شما بچرخد یک حرکت را به مدت یک دقیقه انجام دهید و سپس به حالت اول بازگردید سپس حرکت را با دست دیگرتان انجام دهید.

منبع: مهرپارسیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.