آشنایی با ورزش تی آر ایکس TRX

آشنایی با ورزش تی آر ایکس TRX

آشنایی با ورزش تی آر ایکس TRX

تی آر ایکس یا همان Total body Resistance Exercise ابزار ورزشی مدرن است. تی آر ایکس TRX یا Total body resistance exercise ابزار ورزشی مدرن است که امروزه توجه بسیاری از ورزشکاران را به خود جلب کرده است. این ورزش بوسیله طناب های مخصوصی انجام می شود که آنرا تی آر ایکس می نامند.

تمرین های نیروی دریایی از مشکل ترین تمرینات فیزیکی در دنیا شناخته می شود . سربازان نیروی دریایی از نظر جسمانی همیشه باید در آمادگی کامل باشند به جهت محدود بودن فضا و فقدان تجهیزات کافی بر روی ناو، کشتی و زیردریایی ها یک افسر نیروی دریایی ایالات متحده امریکا بنام رندی هتریک به فکر افتاد تا ابزاری با هدف تعادل، قدرت بدنی، استقامت، انعطاف پذیری و سرعت و همچنین کم حجم و قابل نصب در هر جا و مکان را طراحی کند.

وی موفق به طراحی تی آر ایکس TRX در سال 1990 میلادی شد و در سال 2005 تکمیل آنرا به انتها رسانید. با تغییرات بسیار اصلاح و بهینه تر شد ولی قواعد TRXهتریک عنوان می کند که بعد از سالها تحقیقات جامع و فشرده تی آر ایکس و اصول اولیه آن هیچگاه تعقیر نکرد.

وی می گوید: این وسیله بسیار ساده است اما قدرت بسیاری دارد تنوع حرکات ورزشی با این دستگاه آنرا به یکی از بهترین دستگاههای ورزشی جهان تبدیل کرده است. طراحی تی آر ایکس TRX عبارت است از بند چتر بازی و دو دسته که هیچگونه کشی در آن بکار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد. ورزشکار با آویزان شدن با وزن بدن خود میتواند تمرینات آمادگی جسمانی را بسیار ایمن انجام دهد تمرینات ورزشیTRXتی آر ایکس بر اساس وزن بدن طراحی شده است و کلیه عضلات در این ورزش بدلیل قرار گرفتن بدن در موقعیت مقابله با نیروی جاذبه درگیر می شوند و باعث این می شود که مقاومت بدن بسیار زیاد شود.

به طور مثال وقتی ورزشکار حرکت دراز و نشست را انجام میدهد به سبب قرار گرفتن وضعیت بدن عضلات دست و پا نیز درگیر شده و این سبب می شود مقاومت بدن ورزشکار زیاد شده و با تعقیر وضعیت بدن به سمت جلو و یا عقب برای ورزشکار این امکان فراهم می شود که وزنه مورد استفاده در این وسیله را برای عضله سازی کم یا زیاد کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.