مهرپارسیان آگهی نامه تخصصی ورزش کشور

نسل جدید کفش های ورزشی در راه است

برند ورزشی 8-inov به کمک پژوهشگران دانشگاه منچستر انگلستان در حال طراحی و ساخت کفش های ورزشی هستند که در آن از ماده ای بنام گرافن استفاده شده است . گرافن ماده ای است که 200 برابر محکمتر و مقاوم تر از استیل است . پلاستیک بکار گرفته شده در ساخت  این نوع از کفش های ورزشی از جنس بسیار مقاوم نری نسبت به پلاستیک کار شده در کفش های ورزشی معولی برخوردار است .
گرافن جزء آن دسته از موادی است که پتانسیل ایجاد تحول و انقلاب در تکنولوژی در زمینه های مختلف را داراست . مدیر مارکتینگ 8-inov آقای مایکل پرایس در این رابطه عنوان می کند : وزشکاران نیاز دارند که کفش های کارآمد تری در جهت افزایش کارایی خود در اختیار داشته باشند . دوندگان برای دویدن بر روی زمین و پیست های خیس و مرطوب نیازمند به داشتن کفش های مناسب تری هستند . 
ساخت و تولید این نوع از کفش ها آغازی تازه در عصر نوین تکنولوژی کفش های ورزشی است . یکی از پژوهشگران دانشگاه منچستر در این رابطه می گوید : علارغم آنکه گرافن در گروه نازک ترین مواد موجود در دنیا قرار گرفته است ، اما در عین حال قدرتمند ترین مواد آن گروه نیز محسوب می شود . گرافن از انعطاف بسیار بالایی برخوردار بوده و به آسانی خم می شود . با این تفاوت که کفش های ساخته شده از گرافن 50 درصد مقاوم تر و همچنین از 50 درصد انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سایر کفش های ورزشی برخوردار خواهد بود . 

منبع: مهرپارسیان