مهرپارسیان آگهی نامه تخصصی ورزش کشور

دو ابزار و رمز به حرکت درآوردن عضلات

تغییر دادن وسایل ورزشی از کلیدی ترین جنبه های تمرین است این عمل باعث شوک دادن مداوم به بدن شده و همین امر سبب می شود تا عضلات رشد کنند . به طوز اجمالی بدن نسبت به تمرین های تکراری کمتر پاسخ میدهد و این بدان معناست که شما نمیتوانید از یک دوره زمانی تمرینات ساده را با بالاترین بازده انجام دهید . 
برای بالا بردن و تغییر دادن توانایی بدن خود باید از توسعه دادن و ترکیب کردن فعالیت ها استفاده کنید تا تاثیر مثبت آنرا بصورت دائمی مشاهده کنید .بهره گرفتن از ابزاری مثل کتل بل و مدیسن بال بعنوان بخشی از تمرین میتواند شیوه ای قابل اعتماد برای رشد ماهیچه ها و تقویت بدن باشد .
مدیسن بال که با نام های توپ تمرینی و توپ پزشکی نیز شناخته می شود ابزاری سنگین و کروی شکل است که برای بالا بردن اسنحکام و دست یافتن به اهداف ورزشی و آموزشی از آن استفاده می شود . مدیسن بال در وزن و سایز های مختلف وجود دارد انتخاب صحیح وزن مدیسن بال بستگی به سطح توانایی و تمرینی که میخواهید انجام دهید دارد. برخی از مدیسن بال ها بدون دسته ساخته شده اند که بهترین ایزار برای انجام تمرینات بطنی - شکمی هستند و بعنوان دوچرخه معرفی شده اند . این تمرین شما را وادار می کند مدیسن بال را چرخانده و به اطراف تاب دهید این حرکت اشاره به چرخیدن پدال دوچرخه اشاره دارد حرکت پدال دوچرخه تمام قسمت میانی بدن را هدف میگیرد و عضلات مورب و عضلات شکمی را شکل می دهد . 
بهره گیری از کتل بل برای تمرین دادن کل یدن
ممکن است کتل بل در اتاق وزنه ها و در ردیف دمبل ها کمی غیر عادی به نظر برسد این قالب آهنی که از لاستیک پوشیده شده و به یک دسته استوانه ای شکل متصل است در اوزان های مختلف موجود است . کتل بل یک ابزار تمرینی بسیار مفید است که برای انجام فعالیت های ترکیبی قلبی عروقی و تمرینات استقامتی ساخته شده است . کتل بل نیز مانند مدیسن بال در اوزان و اندازه های مختلف موجود است .
توصیه می شود که پیش از انجام تمرینات سنگین با مدیسن بال و کتل بل ابتدا حرکاتی را یاد گرفته تا با نحوه استفاده از آن آشنا شوید و به آن عادت کنید . به طور مشخص تمریناتی را انجام دهید که توسط یک دست انجام می شوند و جسمی را بالای سر خود برده و بچرخانبد زیرا برای انجام نمرینات کتل بل فراگیری این حرکات لازم است .
مهم ترین مزیت استفاده از کتل بل و مدیسن یال تثبیت کردن عضلات و کنترل کردن میزان حرکت مفاصل است بر خلاف تصور افزایش وزن کتل بل و مدیسن بال کمک می کند تا هماهنگی بین عضلات و مفاصل یهیود یابد که موضوع برای ورزشکار بسیار مفید است . کتل بل و مدیسن بال برای تمرینات فشرده مفصلی استفاده می شوند و تکان ها و کشش های سریع بافت عضلات را مهار می کنند و سبب رشد عضلات می شوند .
مطالعات نشان داده که این ایزار تمرینی برای جوانان مفید و موثر است بر اساس تحقیقات صورت گرفته در حوزه تربیت بدنی دانش آموزان دبیرستانی که از مدیسن بال استفاده می کردند به توانایی بالاتری نسبت به گروه کنترل که از مدیسن بال استفاده نمی کردند دست یافته بودند این تحقیقات مدعی آن است که تمرین با مدیسن بال باعث افزایش توانایی فرد و رشد بدنی خواهد شد .
مهم است که نسبت به خطرات استفاده تادرست از تمرین با این تجهیزات ورزشی آگاه باشید . اگر تا به حال با کتل بل و مدیسن بال تمرین نکرده اید بهتر است از یک مربی حرفه ای مشاوره بگیرید زیرا استفاده نادرست از تجهیزات ورزشی احتمال وقوع مصدومیت را افزایش می دهد . پیش از اینکه تمرین با کتل بل و مدیسن بال را شروع کنید ایتدا 10 الی 15 دقیقه بدن خود را گرم کنید تا بدن آماده ورزش شود همچنین مهم است که مطمئن شوید برای انجام و اجرای تمرینات فضای کافی را دارا هسنید . بر خلاف دمبل های گرد و مرسوم ، تمرین با کتل بل و مدیسن بال نیازمند داشتن فضای اضافه و باز است برای اجرای این قبیل تمرینات مناسب است که در قسمت شلوغ باشگاه نباشید و خود را در این موقعیت خطرناک قرار ندهید .

منبع: مهرپارسیان