مهرپارسیان آگهی نامه تخصصی ورزش کشور

در هنگام تمرین ورزشی چه لباسی بپوشیم ؟

در بین اکثر مربیان ورزشی یک بحث مشترک وجود دارد و آن  قانون پوشیدن لباس ورزشی مناسب است . بسیار مهماست هنگامی که برای تمرین به باشگاه ورزشی میروید لباسی را بپوشید که هوا را به راحتی از خود عبور داده و قابل انعطاف باشد تا در حین تمرین احساس راحتی داشته باشید .بسیاری از افراد دوست دارند در هنگام تمرین ظاهر خوبی داشته باشند در صورتی که راحتی  و سایز بودن لباس در حین تمرین بسیار مهمتر از زیبا و مد بودن لباس است .  با در نظر گرفتن چند نکته مهم میتوانید یک لباس ورزشی مناسب رابرای تمرین انتخاب کنید . به طور مثال جنس لباس ، نوع پارچه و آب و هوایی که لباس برای آن طراحی و ساخته شده است برای تمرینی که قصد انجام آنرا دارید بسیار مهم است .
نخستین فاکتوری که باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه لباس است . دقت داشته باشید که اگر پارچه لباس از الیاف مصنوعی ساخته شده است به پوست بدنتان اجازه تنفس را بدهد و عرق را از بدنتان به آسانی دفع کند که اگر این قابلیت را داشته باشد در زمان تمرین دمای بدنتان را تنظیم کرده و باعث خنک شدن پوست شما می شود .از هر لباسی برای تمرین استفاده نکنید به طور مثال لباس هایی از جنس پلی استر و پلاستیک همانند لباس های ساخته شده از الیافت طبیعی همچون کتان ، به بدنتان مجال تنفس نمیدهند و عرق و گرمای حاصل از تمرین  ممکن است زمینه ساز حساسیت پوستی شود .
لباس هایی از جنس بامبو و پشم برای مقاصد خاصی تولید می شوند و کاربردهای خاص خود را دارند به طور مثال اینلباس ها بوهای حاصل از عرق بدن را کاهش داده و یا از بین میبرند و درمواقعی  که نمیتوانید پس از تمرین استحمام کنید این توع از لباس ها بسیار کارآمد هستند . استفاده از لباس مناسب میتواند تفاوت قابل توجهی بین داشتن تمرینی مفرحبا تمرینی رنج آور داشته باشد . عدم استفاده از تجهیزات مناسب ورزشی ، عامل اصلی صدمات ورزشی است و زمینه ساز تاثیر ناخوشایند در تمرینات خواهد شد
خرید یک لباس ورزشی مناسب سبب می شود که انگیزه تان برای تمرین کردن بالا برود . این مهم است که از لباسی استفاده کنید که در بدنتان آزاد و راحت باشد ، در نظر داشته باشید لباسی که استفاده میکنید تا حدی آزاد باشد که بتوانیدبه راحتی تمرینات ورزشی خود را انجام دهید نه اینکه سبب شود تعادل خود را از دست داده و اختلال در تمرینتان شود.اگر در برنامه تمرینی خود دویدن و استفاده از دوچرخه ورزشی را دارید از پوشیدن شلوار های گشاد و بلند خودداری کنید زیرااحتمال دارد در پدال دوچرخه گبر کرده و باعث آسیب دیدگی در شما شود . 
در فصل زمستان میتوان آز تی شرت های ورزشی آستین بلند و یا از گرمکن ورزشی استفاده کنید که کمک میکند بدنتان را گرم نگه دارید . اگر در فضای باز که هوا سرد است ورزش میکنید میتوانید شلوار کشی یوگا پوشیده و روی آن لباس ورزشی به تن کنید پوشیدن چند لایه از لباس سبب محافظت و گرم ماندن دستها و پاهایتان می شود . در فصل تابستان نیازاست از لباسی استفاده کنید که گشاد و آزاد باشد تا به راحتی هوا را عبور دهد .
یکی از اصول مهم در تمرین ، استفاده از لوازم و تجهیزات جانبی در تمرین است . هنگامی که در هوای گرم تمرینمی کنید استفاده از کرم ضد آفتاب ، کلاه ورزشی خنک و عینک آفتابی برای محافظت از پوستتان امری ضروری است  .داشتن یک پوشش مناسب برای پاها میتواند تضمین کننده ایمنی و سلامت شما باشد . پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب میتواند تفاوت میان احساس راحتی و شادابی شما در حین تمرین و درد ناشی از پوشیدن کفش نامناسب را تجربه کنید .دور انداختن کفش ساییده شده سبب سرعت گرفتن تمرین شما می شود . اگر قصد خرید کفش ورزشی مناسبی مخصوصا انجام تمرینات ورزشی خود دارید ، حتما پیش از خرید آنرا پوشیده راه بروید با آن بپرید و حتی بدوید تا مطمئن شود که از همه نظر پاهایتان در آن راحت است . همواره لباس ورزشی و یا کفش ورزشی را انتخاب کنید که مطمئن هستید با آنهااحساس راحتی و امنیت می کنید همه ما آگاه هستیم که شاید لوازم و تجهیزات ورزشی شاید کمی گران باشد اما در عوضاطمینان داریم که این تجهیرات اختصاصا برای امر ورزش ساخته و طراحی شده اند تا در هنگام نمرین ورزشی  تا حد ممکن احساس امنیت و راحتی داشته باشیم .

منبع: مهرپارسیان