مهرپارسیان آگهی نامه تخصصی ورزش کشور

درمان التهاب مفاصل با پیلاتس

 درمان التهاب مفاصل با پیلاتس

پیلاتس ورزشی است که بر ذهن و جسم تاثیر مستقیم میگذارد و همچنین با کار کردن روی تمامی عضلات بزرگ و کوچک بدن، باعث افزایش قدرت و استقامت فرد میشود.

پیلاتس به فرد کمک میکند تا تمرکز بیشتری داشته باشد تا بتواند تمامی عضلات و ماهیچه های بدن را بکار گیرد.

پس از گذشت مدتی که بطور منظم ورزش پیلاتس انجام دهید، ذهنتان قوی تر خواهد شد و بهتر میتوانید در بدنتان تعادل ایجاد کنید. ورزش پیلاتس مفاصل و ماهیچه هایی که در طول روز در حال فعالیت هستند را هدف میگیرد و مستقیما آنها را تقویت میکند. همچنین با تقویت شدن این ماهیچه های خاص، شما میتوانید طرز درست حرکات را یاد بگیرید و آنها را درست انجام دهید. همچنین پیلاتس با اصلاح حرکات باعث میشود از صدمه خوردن به بدن جلوگیری شود.

پیلاتس به شما کمک میکند که بین ذهن و جسمتان هماهنگی ایجاد کنید. پس از مدتی شما می آموزید که با کنترل کردن ذهن، میتوانید کنترل کامل بدنتان را داشته باشید در نتیجه پس از مدتی عضلات و ماهیچه هایتان به فرمان ذهنتان عمل خواهند کرد.

 

فواید پیلاتس

افزایش سطح ایمنی بدن

تقویت قوای بدن و افزایش تمرکز

از بین رفتن دردهای کمر و ستون فقرات

زیبا نشان دادن اندام

شکم و پهلوی صاف و بدون چربی

افزایش انعطاف پذیری

حفظ تعادل بدن

بالا بردن تحرک مفصل ها

باز شدن ریه ها و تنفس بهتر و عمیقتر

تقویت قلب و عروق

حرکت بهتر عضلات و ماهیچه ها

کاهش مصدومیت و آسیب به بدن

تنظیم خواب و داشتن خواب عمیق و راحت

کنترل استس و کاهش پرخاشگری

از بین رفتن خستگی و دردهای عضلانی

 

پیلاتس ورزشی پر جنب و جوش نیست و اکثر تمرینات در حالت نشسته و خوابیده انجام میشود. به همین علت از صدمات و آسیب مفصلی جلوگیری میشود. حرکات پیلاتس بیشتر مربوط به انقباض عضلات،تنفس منظم و عمیق و حرکات کششی است. با انجام ورزش پیلاتس میتوانید اندامی زیبا و کشیده داشته باشید که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و تمامی حرکات بدن به نرمی و درستی انجام خواهد شد. هدف پیلاتس این است که علاوه بر تقویت و سلامت بدن، ذهن مثبت و آرامی برایتان بسازد.

پیلاتس به علت حرکات آرام و نشسته به بهتر شدن التهاب مفاصل کمک میکند. معمولا افرادیکه التهاب مفصل دارند معمولا از فعالیتهای ورزشی فراری هستند. به این علت که ورزش به مفاصل فشار می آورد و فرد درد زیادی را تحمل میکند. اما معمولا این افراد پیلاتس کار میکنند و پس از مدتی درد و مشکل مفصل هایشان نیز از بین میرود. همچنین پیلاتس برای بیماران قلب و عروق بسیار مفید است و باعث تقویت سیستم عصبی میشود. با این ورزش میتوانید وزن خود را کنترل کنید و اندامی زیبا داشته باشید.

توصیه میشود که اگر شما درد یا بیماری خاصی دارید، ورزش را بسیار آرام و کند شروع کنید و در صورت بروز هرگونه درد ورزش کردن را متوقف کنید و با پزشک متخصص خود در این باره مشورت کنید. معمولا ورزش های سبکی مثل یوگا و پیلاتس باعث تقویت مفاصل و از بین رفتن درد و التهاب در افراد بیمار میشود.

انجام حرکات کششی به بیمارانی که التهاب مفاصل دارند در کاهش درد و بهبود مشکلات مفصلی کمک میکند. اما این بیماران باید از ورزشهای پر تحرک که نیاز به دویدن و پریدن دارد خودداری کنند . در عوض ورزشهایی مثل پیلاتس، یوگا،شنا،پیاده روی و دوچرخه سواری برای این افراد مفید است

منبع: مهرپارسیان