مهرپارسیان آگهی نامه تخصصی ورزش کشور

تمرین ورزش بدمینتون به کمک ربات های مربی

ورزش بدمینتون از جمله ورزش هایی است که موفقیت و پیروزی در آن نیازمند مربی و حریف تمرینی مناسب است و این مهم در بسیاری موافع برای ورزشکار فراهم نیست . برای دفع این چالش محققان کشور رباتی را طراحی کرده اند که قادر است این مشکل را مرتفع نماید ضمن آنکه موجب ارتقاء سطح توان جسمی و ذهنی در ورزشکاران حرفه ای و آملتور خواهد شد . 
در این دستگاه پس از ایجاد یک برنامه تمرینی در پنل تاچ اسکرین ربات قادر به اجرای دقیق تمام ضربات تخصصی ورزش بدمینتون با دقت و سرعت بالا می شود . 
به کمک این ربات میتوان با مربیان حرفه ای این رشته ورزشی در سایر کشورها یه صورت از راه دور ارتباط نزدیک برقرار کرده و میتوان به صرفه جویی قابل ملاحظه ای در کشور برای خروج مربیان و بازیکنان در سطوح مختلف رسید . 
با توجه به اینکه این دستگاه تا به حال در کشورمان وجود نداشته است نمونه آزمایشی این محصول سبب شده در تمرینات سطوح ملی و آماتور برای بازیکنان و مربیان انگیزه بسیار زیادی پدبد آورد ضمن آنکه در کاهش هزینه ها نیز کاهش چشمگیری بوجود آورده است .
از مزیت های این طرح میتوان به جلوگیری از آلودگی شدید دست مربیان پرتاب کننده ، بالا بردن سرعت واکنش عضلات تند منقبض ، بالا رفتن سرعت ورزشکار ، بالا رفتن دقت ضربات ورزشکار ، پرتاب صدها شاتل بدون خستگی و سرعت و دقت بسیار بالا و اجرای برنامه های پیچیده تمرینی اشاره کرد . این طرح در فستیوال نوآوری و تجهیزات ورزشی و توانبخشی توسط محققان کشورمان ارائه شد . 

منبع: مهرپارسیان